למה אסיה? - תוכנית לימודי מזרח אסיה במגמת לימודי אסיה בבר אילן

אם אתם מתעניינים במסלול לימודי אסיה או לימודי מזרח אסיה - הגעתם למקום הנכון. מגמת לימודי אסיה באוניברסיטת בר אילן תחשוף אתכם לעולם חדש של תרבויות, שפות, כלכלה, פוליטיקה ועוד. אם לצורכי תעסוקה, העשרה או כל מטרה אחרת, במסלול המקיף של מגמת לימודי אסיה בקמפוס בר אילן תרכשו את כל הידע שאתם צריכים לקראת המפגש שלכם עם אסיה והמזרח הרחוק.

למידע נוסף אודות לימודי מזרח אסיה ומגמת לימודי אסיה באונ' בר אילן, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר דרך עמוד צור קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

אז למה ללמוד לימודי אסיה?

אסיה מהווה כיום כשליש מאוכלוסיית העולם. למדינות אסיה: סין, יפן, דרום קוריאה, הודו ומדינות דרום מזרח אסיה תרבות עשירה, היסטוריה מפוארת ויש להן תפקיד מרכזי בכלכלה ובפוליטיקה העולמית העכשווית. תואר במגמת לימודי אסיה (שהוא מסלול תואר רב תחומי) מרחיב את האופקים לעולם חדש ומופלא ויוצר הזדמנויות לבוגרים להתמודד על תפקידים בשירות החוץ, בארגונים ובמוסדות בינלאומיים.

למה ללמוד במגמת לימודי מזרח אסיה בבר-אילן?

בגלל מגוון השילובים המוצעים:

מגמת לימודי אסיה היא חלק מתכנית ה-B.A רב תחומי במדעי הרוח, ולכן ניתן לשלב את הלימודים עם מגוון רחב של קורסים ממחלקות אחרות מהפקולטה למדעי הרוח, ממדעי היהדות וממדעי החברה. 

בגלל שתוכנית לימודי מזרח אסיה נבחרה לפופולארית ביותר

מגמת לימודי מזרח אסיה ודרום אסיה פועלת במסגרת תכנית תואר במדעי הרוח (B.A רב תחומי במדעי הרוח) החל משנת 2008. סקרי שביעות הרצון של הסטודנטים מיקמו את התכנית כאחת מעשר הפופולאריות בבר-אילן.

בגלל האווירה הצעירה והפעילויות המיוחדות של מגמת לימודי אסיה

כתכנית צעירה הסטודנטים נהנים מיוזמות לימודיות חדשות וממוטיבציה גבוהה של חברי הסגל. תלמידי מגמת לימודי אסיה מגובשים ומעורבים לאורך שנת הלימודים בפעילויות רבות בנוסף לחובות הקורסים. בין הפעילויות ניתן למנות את הסמינרים המחלקתיים אליהם מגיעים מיטב המרצים, סדנאות והשתלמויות העשרה, כגון קליגרפיה יפנית. הפעילויות הללו תורמות לגיבוש ולהווי הייחודי של תלמידי ומרצי התכנית.

בגלל המלגות ללימודים בחו"ל* במסגרת לימודי מזרח אסיה

סטודנטים מצטיינים מתמודדים על מלגות יוקרתיות למימון סמסטר קיץ במיטב האוניברסיטאות בסין, ועל מלגות מיוחדות ללימודים בהודו.

*תלוי תקציב.

מסלולי הלימודים - תוכנית לימודי אסיה:

מסלול אסיה (לימודי אסיה / לימודי מזרח אסיה)

מסלול ראשי/ מורחב ב.א. רב-תחומי במדעי הרוח- מסלול לימודי אסיה

בהיקף של  46 נקודות זכות בתואר מורחב או 27/25 נקודות זכות במסלול דו-ראשי הכוללות:

6 נק"ז מבואות

8 נק"ז שפות מתחילים + מתקדמים

4 /6 נק"ז סמינריונים (דו ראשי/מורחב)

9 /26 קורסי בחירה במחלקה

בתוכנית לימודי אסיה מומלץ להשלים בשנה א' לפחות 2 מבואות מתוך 3 המבואות הנדרשים (מתוך אפשרויות הבחירה: מבוא לתרבות סין/ יפן/ קוריאה/ הודו/ דרום מזרח אסיה) ולבחור שפה אחת ברמת מתחילים (לימודי סינית / לימודי יפנית / לימודי קוריאנית).

מסלול לימודי אסיה לתלמידי משפטים

"חוג לאחר תואר" ב.א. רב-תחומי במדעי הרוח- מסלול לימודי אסיה

בהיקף של  27 נקודות זכות לתואר מורחב

הכוללות:

6 נק"ז מבואות

8 נק"ז שפות מתחילים+ מתקדמים

4 נק"ז סמינריונים (דו ראשי/מורחב)

9 קורסי בחירה במחלקה

שימו לב: ניתן להתקבל למסלול החל משנה ב' משפטים ואילך, מממוצע 82 ומעלה בשנה א'.

למידע נוסף אודות לימודי מזרח אסיה ומגמת לימודי אסיה באונ' בר אילן, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר דרך עמוד צור קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

לימודי מזרח אסיה