ההיסטוריה של סין: קורסים נבחרים כחלק מתואר במגמת אסיה באוניברסיטת בר-אילן

יותר מארבעה עשורים מאז פתחה את שעריה לעולם בעקבות הרפורמות הכלכליות, הפכה סין למקור למשיכה בתחומים רבים – כלכלה ועסקים, תיירות, תרבות ופנאי עוד. אך לא רק הרפורמות מרחיקות הלכת שראשיתן בשנת 1978, הן אלו שהכריעו את עתידה של סין והפכו אותה למעצמה כלכלית השנייה בגודלה כפי שאנו מכירים אותה כיום.

ההיסטוריה של סין רצופה תמורות ושינויים במשך אלפי שנים עוד לפני המהפכה הגדולה, ולמעשה, סין היא אחת התרבויות המפותחות והעתיקות ביותר בעולם. מקורות היסטוריים בני 2,500 שנים ויותר מעידים כי התרבות הסינית התקיימה ברצף, וכי במהלך התקופות היו עליות וירידות של שושלות וקיסרים, מלחמות וכיבושים, הוגים פילוסופים ופוליטיים אשר השפיעו על האופי והתפיסה התרבותית בסין - כל אלו ועוד עיצבו את סין המודרנית.

בין אם לצורכי עסקים, השכלה או פנאי, לימודים על ההיסטוריה של סין הכרחיים כדי להבין את גלגלי הכוח המפעילים אותה כיום. במגמה ללימודי אסיה באוניברסיטת בר־אילן אנו מציעים מגוון קורסים מרתקים הנוגעים להיסטוריה של סין, ואשר נלמדים כחלק מתוכנית לתואר ראשון רב־תחומי במדעי הרוח. בעמוד זה, תוכלו לקרוא על קורסים נבחרים הקשורים להיסטוריה של סין, וגם ליצור אתנו קשר למידע נוסף.

אנו מזמינים אותך לפנות אלינו לקבלת מידע נוסף על לימודי ההיסטוריה של סין כחלק מתואר ראשון רב־תחומי במדעי הרוח במגמה ללימודי אסיה. ליצירת קשר דרך עמוד צור קשר.

מבחר קורסים על ההיסטוריה של סין, במגמה ללימודי אסיה באוניברסיטת בר־אילן

המגמה מציעה מגוון קורסים העוסקים בהיבטים שונים של ההיסטוריה של סין. את הקורסים מלמדים חוקרים ומומחים בתחומי ההיסטוריה, התרבות, הפוליטיקה, שלטון וחברה, ועוד.

קורסים נבחרים הנוגעים להיסטוריה של סין:

* מלומדים, קיסרים ופילגשים: מבוא לתרבות סין המסורתית / ד"ר מיכל זלצר לביד

ההיסטוריה של סין בתקופת הקיסרות נפרשת על פני יותר מאלפיים שנה. היתה זו תקופה של עליות וירידות של שושלות וקיסרים, כמו גם שינויים קוטביים באספקטים פוליטיים, צבאיים וכלכליים. במקביל לאירועים השונים, שמרה סין על התרבות הייחודית המאפיינת אותה.

קורס זה מצייד את התלמידים בידע מעמיק על תרבות סין המסורתית, על הגותה והמבנה החברתי והפוליטי בסין תוך הבנת התהליכים ההיסטוריים שהובילו להיווצרותה של הקיסרות הסינית. במהלך הקורס נחשפים הסטודנטים והסטודנטיות לזרמים השונים בהגות הסינית ולעקרונות המודל הקונפוציאני. הם לומדים על המעמדות השונים בחברה המסורתית והגורמים שהובילו בסופו של דבר לנפילתה של הקיסרות הסינית במאה ה-20.

* סין במאה ה-20: מקיסרות למעצמה / ד"ר מיכל זלצר לביד

במאה ה-20 ידעה סין מהפכות רבות אשר שינו את אופיה הפוליטי, התרבותי והחברתי.

בקורס זה נפרשים מאפייניה וקורותיה של סין במאה ה-20, תוך התעמקות בהיסטוריה המודרנית של סין, כמו גם בתהליכים החברתיים והפוליטיים שהתהוו בתקופה המדוברת; בקורס נתמקד בהתרחשויות שהובילו לנפילת הקיסרות ועליית הלאומנות הסינית (1911-1949), התחזקות הקומוניזם והקמת הרפובליקה העממית ועד למותו של מאו דזה-דונג (1949-1976), ותחילת תקופת הרפורמות (1978 ועד היום), אשר סללה את דרכה של סין אל חזית הקדמה כפי שאנו מכירים אותה כיום.

במהלך הקורס צוברים הסטודנטים והסטודנטיות ידע, כלים ויכולת ניתוח ביקורתית, בין השאר על ידי חשיפה לספרות מקור מתורגמת ולמדיה (קולנוע, תמונות) הממחישה את האירועים החשובים בתולדות סין ואת אווירת החיים בסין בתקופת מאו.

ללמוד על ההיסטוריה של סין במגמה ללימודי אסיה בבר־אילן

מגמת לימודי אסיה היא חלק מתכנית הרב תחומי במדעי הרוח באוניברסיטת בר-אילן. הסטודנטים שלנו נהנים מאפשרויות בחירה גמישות, ומשלבים את לימודי התואר במדעי הרוח עם מגוון רחב של קורסים מחוגים מגוונים מהפקולטה למדעי הרוח, וגם מפקולטות אחרות. הסטודנטיות והסטודנטים שלנו נהנים מאווירה צעירה ודינמית, מלימודים חווייתיים ומיוזמות לימודים חדשניות המועברות על ידי מיטב המרצים בתחומים השונים.

מלבד קורסי חובה ובחירה, נדרשים הסטודנטים גם להירשם ללימודי שפה, ואלו שבחרו להתמקד בסין, יוכלו להצטרף ללימודי סינית למתחילים ומתקדמים.

אם ההיסטוריה של סין מרתקת אותך, נשמח לשוחח ולספר על אפשרויות הלימוד אצלנו.

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף על לימודי ההיסטוריה של סין כחלק מתואר ראשון רב־תחומי במדעי הרוח במגמה ללימודי אסיה. ליצירת קשר דרך עמוד צור קשר.

*** קיראו גם: ללמוד על כלכלת סין