על אודות התוכנית ללימודי אסיה

אסיה – כשהעבר, ההווה והעתיד נפגשים

התוכנית ללימודי אסיה באוניברסיטת בר־אילן מזמנת מסע מרתק ביבשת המאוכלסת בעולם והיכרות מעמיקה עם התרבויות העשירות והמסקרנות שבה. תרבויות ייחודיות אלה משמרות מסורות עתיקות, ובד בבד, בהינתן כלכלתן הצומחת והשוק הגלובלי שהן מציעות, למדינות אסיה השפעה אדירה על ההווה ועל העתיד של כולנו.

תוכנית הלימודים מתעמקת במגוון רחב של נושאים על אודות סין, יפן, קוריאה, הודו ומדינות דרום־מזרח אסיה: תרבות וספרות, שפה והיסטוריה לצד פוליטיקה וכלכלה, משפט ויחסים בין־לאומיים. הסטודנטים והסטודנטיות שלנו זוכים להתמחות באחת משלוש השפות האסייתיות: סינית, יפנית או קוריאנית, ובתוך כך, הם שותפים לחוויה אקדמית שמציידת בכל המיומנויות והכלים הדרושים להתמחות מקצועית ומחקרית במדינות המשפיעות על הכלכלה והפוליטיקה העולמית.

הבית שלך באסיה

התוכנית ללימודי אסיה הוקמה בשנת 2008 על-ידי ד"ר דניאלה גורביץ כחלק מהרב-תחומי במדעי הרוח שבראשו עמדה. ד"ר גורביץ שאפה לחבר בין מערב ומזרח אסיה על ידי הקמת מגמה ללימודי אסיה ובמקביל יצירת תכנית ללימודי ישראל לסטודנטים אסייאתים באוניברסיטת בר-אילן. בזכות הסגל האקדמי המוביל וקהילת סטודנטיות וסטודנטים מגובשת, אינטלקטואלית ותוססת, תכנית לימודי אסיה היא היום אחת התוכניות הפופולריות באוניברסיטת בר־אילן.

התוכנית שלנו מציעה שילוב מדויק של קורסים חדשניים, המקנים ידע וכלים יישומיים בתחומים הרלוונטיים לעולם התעסוקה התחרותי, ויוזמות לימודיות חדשות ופעילויות חברתיות, המעשירות את חוויית הלימוד.

לצד סדנאות קליגרפיה יפנית, שיתופי פעולה עם סטודנטים מאסיה, אירועי תרבות קוריאניים, הרצאות על אנימה יפנית, קיי־פופ (K-pop, Korean Popular Music) ודיפלומטיה תרבותית, תוכלו להשתתף גם בסדנאות ובקורסים כגון משפט ועסקים עם סין, סדנה המעמיקה את הידע וההבנה בהקשר של יחסי שלטון, כלכלה ותרבות, ובממשקים הרלוונטיים ליחסי סין–ישראל; תרבות עסקית בקוריאה, קורס המתמקד בהכרת הגורמים החברתיים, הכלכליים, המשפטיים והפוליטיים שבנו את כלכלת קוריאה ומספק הבנה טובה של מורכבות השחקנים בזירה כלכלית זו ויכולת לנתח עסקאות כלכליות הנערכות בה – יש לנו גם מספר מוגבל של מלגות הצטיינות למתמחים בקוריאה; משפט ועסקים ביפן, קורס המספק חשיפה לתרבות העסקית היפנית ולהקשרים המשפטיים שלה ומקנה כלים ראשוניים להימנעות מסכסוך משפטי בעסקים ולהתמודדות נכונה כשסכסוך נוצר, התמודדות טובה שתאפשר מזעור נזקים ושיקום יחסים.

נוסף על כך, אנו מציעים מסלול משולב ייחודי ללימודי אסיה ומשפטים לסטודנטים ולסטודנטיות למשפטים החל משנה ב' ללימודי התואר הראשון. מסלול זה נועד להעמיק את הידע הדרוש בממשק שבין התחומים ולתת בסיס טוב להשתלבות בתפקידים ייעודיים בתחום בארץ ובעולם.

הבוגרים והבוגרות שלנו משתלבים במגזר העסקי והציבורי, הם משרתים כדיפלומטים, שליחי משרד החוץ ועובדי משרדים ממשלתיים. אחרים עוסקים בתחומי המדיה הכתובה והמשודרת, בדוברות ובהוצאות לאור, בשוק ההון ובמגוון משרות במערכת המשפט, בתעשייה ובחברות בין־לאומיות.