איציק אורן

תחומי לימוד
ביטוח, משפט ומגמת אסיה ברב תחומי מדעי הרוח

לאחר שהקמתי את אורנים סוכנות לביטוח, משרד יציב ומבוסס, בעל מוניטין של מעל 30 שנה בתחום, הצלחתי לשכנע את אורה אשתי, את גולן בני, את שרון ביתי ואת יוני חתני להצטרף למשרד ולקחת בו חלק פעיל של עשייה מבורכת, יכולתי לומר לעצמי שממשתי פחות או יותר את שאיפותיי העסקיות.

לאורך כל התקופה, אני ובני משפחתי הקפדנו ולמעשה מקפידים עד היום להתמקצע בתחום עוד ועוד והמשמעות היא הרבה קורסים , השתלמויות, ימי עיון והדרכות.

בגיל 55 החלטתי שהגיע הזמן לצאת ללימודים אקדמיים, מלא חששות פניתי לאוניברסיטת בר אילן לפקולטה למדעי הרוח ופגשתי את ד"ר דניאלה גורביץ, הסברתי לה שאת מסגרות הלימודים הפורמליות סיימתי בשנת 1972 עם תעודת בגרות במסלול טכני ועם המון השתלמויות בתחום הביטוח על כל מגווניו. יש לי תואר C.L.U

בביטוח שמשמעותו – חתם בכיר בתחום ביטוח החיים, גם תואר זה הינו תואר שנרכש בלימודים סמי אקדמיים.

דניאלה הבהירה לי מה מחכה לי בלימודים לתואר ראשון, (לימודי יסוד, יהדות, אנגלית וכתיבת עבודות סמינריוניות) וממנה למדתי שאלו משוכות שיהיה עלי לעבור בכל מקרה , אם אני רוצה להיות אקדמאי.

מסתבר שעבורי, להיות אקדמאי היה סוג של "חלום" והעובדה שעד גיל 55 לא הספקתי להגשים את החלום הייתה סוג של "נכות" שהגיע הזמן להירפא ממנה.

ייאמר לזכותן של שתי נשים יקרות, הראשונה אורה אשתי שאפשרה לי להקדיש יומיים בשבוע בכל שנות לימודי ולשחרר אותי מטרדות הבית והמשרד. השנייה ד"ר דניאלה גורביץ שפתחה לי את השער ואפשרה לי לעבור בשלום את כל המשוכות שבדרך.

את לימודי התואר הראשון במסלול הרב תחומי בפקולטה למדעי הרוח סיימתי לאחר חמש שנות לימוד של הנאה צרופה, פגשתי את תרבות צרפת, אתונה הדמוקרטית, היסטוריה של המזרח התיכון, סין וקוריאה, יהדות ופילוסופיה ומה לא..... – פשוט נפלא.

שלושה חודשים לאחר סיום התואר הראשון, החלטתי שאם כולם רגילים לעובדה שאני מבלה יומיים בשבוע באוניברסיטה אוכל להצטרף ללימודי משפט בפקולטה למשפטים של בר אילן ולאחר חמישה עשר חודשים אינטנסיביים שבהם למדתי , תורת המשפט, מבוא למשפט, צדק חברתי, הלכה ומציאות חברתית, דיני עבודה, משפחה, קניין וחוזים סיימתי בהצלחה את הלימודים ואני נושא בגאווה גדולה את התואר מוסמך האוניברסיטה MA)) בלימודי משפט.

שש שנים בליתי באוניברסיטה ואלו היו שנים נפלאות, אני ממליץ בכל פה , לכל אחד ובוודאי שבכל גיל להתנסות בחוויה הזו.

אין כמו לימודים רב תחומיים במדעי הרוח להוות בסיס מוצק ומוצלח ללימודי המשך ו/או להיות בסיס לכל דבר אחר בחיים.

תאריך עדכון אחרון : 20/02/2022